Wymień z nami swoje stare okna na nowe – Program „Czyste Powietrze”

25 stycznia 2024

W obliczu pogłębiającego się kryzysu klimatycznego ważniejsze niż kiedykolwiek staje się zwrócenie uwagi na ekologiczne innowacje w naszym bezpośrednim otoczeniu. Do realizacji tego celu doskonale wpisuje się Program „Czyste Powietrze”, którego głównym założeniem jest poprawa jakości powietrza w Polsce poprzez wsparcie działań mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej mieszkań i domów.

Znaczenie inwestycji w rozwiązania przyjazne dla środowiska jest nie do przecenienia – zalety takie jak większa oszczędność, poprawa standardu życia i oczywiście znaczne zmniejszenie wpływu na środowisko naturalne, sprawiają, że opłaca się skorzystać z oferowanego przez Program „Czyste Powietrze” dofinansowania – ciepłe okna to oszczędność i komfort użytkowania.

Program “Czyste Powietrze” – termomodernizacja

Termomodernizacja może być trudna zwłaszcza dla właścicieli starych budynków, ponieważ wiąże się z dużymi kosztami. Jednak wciąż rosnące rachunki za ogrzewanie w połączeniu z nieszczelnymi starymi oknami zmuszają często do szukania nowych rozwiązań. Wysokie ceny często odsuwają od podjęcia decyzji o wymianie okien, drzwi czy bramy garażowej. Na szczęście dostępne są programy, w których możesz uzyskać dofinansowanie na termomodernizację swojego domu, w tym na wymianę stolarki otworowej, która często wpływa na dużą utratę ciepła w Twoim domu.

Termomodernizacja się opłaca z Programem „Czyste Powietrze”

Program „Czyste Powietrze” – warunki i beneficjenci

Program „Czyste Powietrze” przeznaczony jest dla właścicieli i współwłaścicieli jednorodzinnych domów mieszkalnych lub lokali mieszkalnych wydzielonych w budynkach jednorodzinnych posiadających wyodrębnioną księgę wieczystą. Rozważając taką inwestycję należy dokładnie zapoznać się z wymaganiami programu. Warto skonsultować się z ekspertem, który pomoże wybrać najefektywniejsze, dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania.

Skorzystanie z Programu „Czyste Powietrze – wnioski

Osoby zainteresowane skorzystaniem z Programu „Czyste Powietrze” mogą składać wnioski na kilka sposobów, osobiście w urzędzie lub w gminnym punkcie konsultacyjno‐informacyjnym albo za pośrednictwem banku lub przez Internet:

  • przez serwis gov.pl,
  • bezpośrednio przez system GWD.

Proces jest szybki i intuicyjny, a na każdym etapie można skorzystać z pomocy specjalnych konsultantów, gotowych odpowiedzieć na wszelkie pytania. Firma AS oferuje pomoc przy wypełnieniu wniosku o dofinansowanie.

Program „Czyste Powietrze” dofinansowanie – ile wynosi i co obejmuje?

Program „Czyste Powietrze” przewiduje dofinansowanie kompleksowej termomodernizacji budynków oraz wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy. Można dostać nawet do 136 200 zł bezzwrotnej dotacji. Kwota dofinansowania zależy od wielu czynników, w tym od dochodów wnioskodawcy oraz zakresu planowanych prac. Przewidziane są jednak konkretne kwoty maksymalnego dofinansowania na określone zadania, takie jak montaż nowoczesnych okien, drzwi czy bram garażowych.

Dofinansowanie z Programu „Czyste Powietrze” można dostać na:

  • wymianę kopciucha, czyli nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe na nowy efektywny i ekologiczny kocioł,
  • modernizację instalacji grzewczej,
  • ocieplenie budynku,
  • wymianę okien, drzwi i bram garażowych.
  • zakup rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
  • montaż instalacji PV, czyli instalacji fotowoltaicznej (paneli słonecznych).

Skorzystanie z programu to nie tylko poprawa jakości powietrza, ale także oszczędności energetyczne, finansowe i przede wszystkim ekologiczne.

Program „Czyste Powietrze”: wymiana okien, drzwi i bram garażowych

Stare okna, drzwi czy bramy garażowe mogą nie tylko negatywnie wpływać na estetykę naszych domów, ale przede wszystkim na złą jakość izolacji. Dlatego jednym z głównych punktów w Programie „Czyste Powietrze” jest wymiana okien, drzwi oraz bram garażowych na zoptymalizowane energetycznie modele. Zastosowanie takich rozwiązań wpływa korzystnie na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, a także przyczynia się do poprawy jakość powietrza w naszym otoczeniu.

Nowoczesne modele okien, drzwi oraz bram garażowych charakteryzują się znakomitą izolacyjnością termiczną, co przekłada się na oszczędności zarówno energetyczne, jak i finansowe. Jest to wyjątkowo istotne dla Programu „Czyste Powietrze”, który stawia na ekologiczne, ale także ekonomiczne rozwiązania.

Nasz sklep meblowy w Toruniu oferuje nie tylko meble na wymiar, ale też nowoczesne drzwi, okna Toruń i bramy garażowe Toruń, które poprawiają termoizolację budynku. Na ich wymianę można dostać dofinansowanie z Programu „Czyste Powietrze”. Oferujemy też fachowe doradztwo przy wypełnianiu wniosków.

Dlaczego warto skorzystać Programu „Czyste Powietrze”?

Program „Czyste Powietrze” to doskonały przykład na to, jak opłacalne może być inwestowanie w ekologiczne rozwiązania. Dzięki programowi możliwe jest nie tylko poprawienie jakości powietrza w naszym otoczeniu, ale także obniżenie kosztów utrzymania nieruchomości oraz ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Z korzyścią zarówno dla nas, naszych bliskich, jak i przyszłych pokoleń.

Firma AS oferuje wytrzymałe i stylowe okna aluminiowe, PCV i drewniane, na które można dostać dofinansowanie z Programu „Czyste Powietrze”. Zafunduj sobie nowoczesne okna, które świetnie izolują od hałasu oraz zapewniają wyjątkową termoizolację. Wybierz odpowiedni model (okna z szybami przeciwsłonecznymi, antywłamaniowe, bezpieczne, hartowane, ornamentowe lub takie o wysokiej izolacyjności akustycznej) i zgłoś się do nas! Pomożemy Ci zdobyć na nie dofinansowanie! 

Zapraszamy do kontaktu i indywidualnej konsultacji. Już dziś razem z nami możesz dołączyć do grona osób dbających o naszą wspólną, zieloną przyszłość!